Úspěchy studentů

Poznejte naše nejúspěšnější studenty, jejich příběhy a plány do budoucna.


Cílem Školy v ráji je pomoci dětem a mladistvým dostat kvalitní vzdělání a tím jim zajistit lepší budoucnost.

Co se týká našich mladších studentů, tak mezi naše největší úspěchy patří přijetí několika dětí z našich kurzů na jednu z nejprestižnějších soukromých škol v celé Indonésii – Alam Sayang Ibu v Gunnungsari u hlavního města Lomboku Mataram.

Tato škola je 3-letá pro první stupeň s možností pokračovat další 3 roky na druhý. Vyučuje se zde specialní curriculum s důsledkem na ekologii. Většina ostatních studentů pochází nejen z Lomboku, ale i z Jávy či Bali, protože celkově na ostrovech Indonésie dobré školy chybí.

Děti si tak musí zaplatit mimo školného a učebních pomůcek také ubytování a stravu.

S věhlasnou kvalitou této privátní školy také přijde cena. Vstupní poplatek činí 10mill (skoro 16tis korun) + roční školné ve výši 12mill (19tis korun). Škola v Ráji napomáhá finančně s veškerými školními výdaji všech svých studentů.

V minulém roce se podařilo 3 našim studentům z kurzu Intensive English Course pod vedením paní Intan úspěšně složit zkoušky k přijetí na školu.

Seznamte se s dětmi


Lia a její příběh

Lia navštěvuje tuto výběrovou školu prvním rokem.

Aby byla Lia přijata na školu, musela projít přijímacím pohovorem. U zkoušek bylo přes 75 uchazečů na celkový počet 30 žáků. Z našich podporovaných kurzů se sem dostaly dohromady 3 děti včetně Lii.

Pochází z malé vesničky Sande ukryté mezi rýžovými políčky na jihu Lomboku. Její rodina vydělává farmařením. Z toho, co vydělají prodejem úrody, musí nejen zajistit svoji rodinu, ale také zaplatit nájem za půdu, na které farmaří. Naštěstí rodina vlastní jednu krávu, což je velká investice do budoucna.

Lia má ještě mladší sestru, která navštěvuje volnočasový kroužek angličtiny na terase domu vedený Andreou.


Rizki (Řízek) a jeho příběh

img_8213

Rizki byl přijat na školu v Sayang Ibu díky výborným výsledkům ve škole po tom, co začal navštěvovat kurz angličtiny u paní Intan.

Rizkiho rodiče jsou rozvedení. Jeho oten se znova oženil a má nyní další dvě děti se svoji novou ženou a tak Rizki bydlí se dvěma mladšími sourozenci. Nejvíce se o Rizkiho ale stará dědeček. Ten pracuje jako farmář, maminka je v domácnosti, jako ostatně všechny zdejší ženy.


Příběhy úspěšných studentů z kurzu English Rinjani Course pod vedením pana Jumirima

English Rinjani Course je pod vedením pana Jumirima ve vesnici Pandan Indah. Jeden kurz je vždy na 3 měsice. Studenti sem za malý poplatek nastupují po dokončení střední školy. Výuka probíhá 5 dnů v týdnu a vyučuje se angličtina, vaření, a celková průprava na získání práce v oblasti turismu a cestovního ruchu, který se rok od roku rozvíjí na ostrově.

Kurz se během svých let rozrostl tak, že více a více studentů má zájem se vzdělávání zúčastnit. Někteří studenti dojíždějí i hodinu každý den, aby se zde mohli vzdělávat. Někteří si dokonce musejí na 3 měsíce najít v blízkosti ubytování, protože bydlí příliš daleko.


Seznamte se s úspěšnými absolventy kurzu

Hasan Basri

Hasan se narodil 2.května 1998 ve vesnici Tawah Pengembur v centralním Lomboku.

Po ukončení vzdělání na střední škole v Pengemburu navštěvoval námi podporovoaný kurz ERC pro mladistvé. Po skončení  kurzu v červnu 2018 získal místo jako recepční v hotelu D Praya.

Hasan Basri

Hasan je na sou práci hrdý a je za ní vděčný. V hotelu recepční pracují na 3 směny. Ráno, odpoledne a přes noc. Hasan má nejraději ranní směnu. Odpolední check-iny jsou totiž často hodně náročné. Vedle práce v hotelu pracuje jako průvodce ve vesnici Sade, kde se mu angličtina taky hodně hodí.

Hassan prošel kurzem pod vedením pana Jumirima a naší bývalé dobrovolnice Kamily.


Sarimah

Sarimah se narodila 31. prosince 2001 ve vesnici Setanggor. Střední školu dokončila ve městě Praya. Po té nastoupila do kurzu angličtiny v ERC. 

Jakmile kurz dokončila, dostala práci v hotelu Tiki Lodge na jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově – Selong Blanak. V hotelu pracuje již od 2017 a propracovala se z pokojské na recepční.

FullSizeRender 172

V hotelu je 5 bungalovů a 2 vily. Samirah zastává i další pozice jako recepční a servírka. Hotel navštěvuje klientela hlavně z Austrálie, Dánska a Francie, proto je Sarimah angličtina zásadní. Nejradši má práci servírky, je to živější a uvolněnější než práce recepční.

Samirah úspěšně dokončil kurz pod vedením pana Jumirima a koordinárky Školy v ráji  Andrei.


Husnul Haq

Husnul se narodil 24. srpna 1997 v malé vesničče na jihu Lomboku Bolor Gejek, kde na místní škole také dokončil své vzdělání. Po ukončení střední školy nastoupil do kurzu ERC.

Od roku 2016, kdy dokončil kurz, pracuje v hotelu Grand Royal Hotel jako kuchař.

Husnul Hug

V hotelu ho to hodně baví. Je kuchař a proto angličtinu moc neprocvičuje. Díky kurzu u pana Jumirima se ale nenaučil jen základy angličtiny, ale dostal i praktický základy práce v kuchyni a hlavně se dostal na praxi právě do hotelu Grand Royal. Jeho snem je stát se šéf kuchařem.

V kurzu ho vyučoval jen pan Jumirim.


Lalu Subarjan

Lalu narozen 31. prosince 1997 pochází z městečka Selong Blanak, kde také dokončil poslední vzdělání. Po té nastoupil do kurzu English Rinjani Course v Pandan Indah. 

Po ukončení kurzu pracuje v hotýlku Mango Lodge u Selong Blanak, kam nastoupil v roce 2018.

Lalu1

Lalu dostal práci v nově otevřeném malém hotelu. Pracuje jako recepční, barman a číšník. V hotelu je hodně hostů ze španělska a tak angličtinu nutně potřebuje. V angličtině si ještě úplně nevěří, ale je rád, že dostal práci hned po absolvování kurzu a bude moct jazyk dál procvičovat.

Kurz ERC dokončil pod vedením pana Jumirim a naší bývalé dobrovolnice Kamily.